Przedstawiony projekt wykorzystuje kostkę LH3909 w bardzo typowy sposób - wykorzystano zalecany przez producenta układ aplikacyjny i w ten sposób otrzymano prosty w montażu i uruchomieniu próbnik zwarć. Urządzenie może znaleźć niezwykle wiele zastosowań - przy jego pomocy można szybko sprawdzić cewkę głośnika lub elektromagnesu, skontrolować występowanie zwarć pomiędzy ścieżkami na płytce drukowanej, uszkodzenia lamp elektronowych wywołane zwarciami międzyelektrodowymi, znacznie prostsze staje się uruchamianie systemów alarmowych np. w samochodach, gdzie występuje duża ilość włączników mechanicznych. W domu, przy pomocy tego prostego testera, możemy sprawdzić stan bezpieczników (zwłaszcza jednorazowych), poprawność zamontowania złącz w kablu łączącym konwerter anteny satelitarnej z odbiornikiem, a także w kablach koncentrycznych łączących komputery w sieć.
Tester zasilany jest z jednego ogniwa 1,5V, a jako element sygnalizacyjny wykorzystano miniaturowy głośnik 8om. Tak więc istnieje możliwość znacznego ograniczenia rozmiarów obudowy, co znacznie ułatwia korzystanie z układu.
Bardzo dobre urządzenie tym bardziej jeśli na co dzień pracujemy z elektryką. W sumie przy zakładaniu puszek elektrycznych https://interblue.pl/puszki-elektryczne,c,197 możemy zamontować coś nie tak. Wtedy taki wyrywacz na pewno się przyda.
OdpowiedzUsuńJa również niestety na tych kwestiach się do końca nie znam i jestem zdania, że jak najbardziej na pewno warto jest mieć dobrego elektryka. Muszę przyznać, że jeśli chodzi o mnie to ja od zawsze korzystam z usług http://anluks.pl/ i jestem z ich prac bardzo zadowolona.
OdpowiedzUsuń